آموزش زبان

آموزش زبان انگلیسی با رضا آرشنیا – دانلود رایگان

همرسانی کنید

آموزش زبان انگلیسی با رضا آرشنیا – اگر مهارت شنیداری و جنبه ی شفاهی زبان را جزو اولین مهارت هایی بدانیم که فرد از کودکی و به هنگام یادگیری زبان مادری با آن مواجه می شود، پس در یادگیری زبان دوم و زبان خارجی نیز این جنبه اهمیت زیادی دارد و نباید از آن غافل شد، گرچه در کتاب های یادگیری زبان و متدهای آموزشی آن میزان که به مهارت

خوانشی توجه میشود به مهارت شنیداری و شفاهی توجه نمی شود.

حال می خواهیم بدانیم فرآیند درک مطلب شفاهی یا مهارت شنیداری زبان از چه مراحلی تشکیل شده است.

چه چیزی را باید فهمید؟

درک مطلب شفاهی بر دو پایه استوار است، اول اینکه از ساختار و شکل به سمت معنی برویم،یعنی از شکل نوشتاری متن که در ذهنمان نقش می بندد به معنی و مفهوم برسیم. دوم اینکه از معنی و مفهوم به سمت ساختار و شکل راهنمایی شویم،بدین صورت که ابتدا مفهوم و منظور کلی متن را متوجه شویم و سپس به دنبال شکل نوشتاری آن در ذهنمان باشیم که زبان شناسان و متخصصین آموزش روش دوم را ترجیح میدهند زیرا مهارت شنیداری یه مهارت لحظه ای است نه خطی و استنتاجی.

این روش از چهار مرحله تشکیل می شود:

 1. درک و استنباط
 2. تقسیم متن به تکه های قابل فهم در ذهن
 3. تفسیر و تعبیر از آنچه فهمیده شده
 4. پردازش کلی اطلاعات ورودی

خرید این دوره به صورت قانونی

از چه راهکارهایی میتوان استفاده کرد؟

محققان زبان شناسی معتقدند که برای هر سطح زبانی آ1 آ2 ب1 و ب2 راهکارها و شیوه های خاص خود وجود دارد. برای مثال در سطوح اولیه و ابتدایی یادگیری زبان یعنی آ1 و در مراحلی از آ2 باید کلمات متمایز و مشخص ادا شوند و از کلماتی که ایهام آوایی یا ایهام معنایی دارند پرهیز شود تا شخص نسبت خوبی از متن شنیده شده را متوجه شود و دلسردی در آموزش در بدو راه ایجاد نشود. برای سطوح بالاتر مطابق با دانش زبانی و به دلیل آشنایی شخص با متون پیجیده تر میتوان از کلمات بیشتر جملات طولانی تر استفاده نمود.

اما در حالت کلی برای همه ی سطوح زبانی یک شنیدار موفق بر این اصول استوار است:

 1. برای شروع عبارات کوتاه با کلماتی ساده و نسبتا قابل فهم گوش کنید به مرور زمان میزان دشواری کلمات را تغیر دهید.
 2. تمرین شنیداری را به صورت منظم انجام دهید به همان میزان که به نوشتار و تمرین خوانشی می پردازید، مهارت شنیداری خود را نیز افزایش دهید.
 3. به هنگام شنیدن متنی که تعداد زیادی از کلمات آن را نمی دانید سعی کنید محتوای کلی متن را حدس بزنید، روی کلماتی که نمی دانید توقف نکنید زیرا این کار شما را از فهم ادامه ی متن باز می دارد.
 4. سعی کنید از آنچه که شنیده اید و یاد گرفته اید در مکالمات  و نوشتار خود استفاده کنید زیرا در آینده این ساختارها در مغز شما جای خواهند گرفت و دیگر به راحتی فراموش نمی شوند.
 5. سعی کنید متون کوتاهی که می خوانید را حفظ کنید و از بر بخوانید زیرا حفظ کردن ساختارها و جملات شما را در ساختن همان ساختارها و جملات حتی با واژگان متفاوت در آینده ی زبانیتان یاری خواهد کرد، همچنین به هنگام تمرین شنیداری، این عبارات راحتتر برایتان قابل فهم می شود.

در نهایت می توان گفت که تمام راهکارها و تئوری های بیان شده تا زمانی که عملا مورد استفاده قرار نگیرند در حد تئوری خواهند ماند و موثر نخواهند بود چرا که باید مناسب با هر شخص، هر سطح و هر موقعیت راهکاری موثر ارائه داد و یک نسخه ی واحد جوابگوی همه ی نیازها و باید و نباید های مهارت شنیداری نیست.

 

شما میتوانید دوره آموزش زبان انگلیسی با رضا آرشنیا را به صورت رایگان از کانال تلگرام سایت Bestieideas دانلود کنید.

برای رفتن به قسمت اول این دوره در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

همرسانی کنید

15 دیدگاه دربارهٔ «آموزش زبان انگلیسی با رضا آرشنیا – دانلود رایگان»

 1. سلام با تشکر از سایت بسیار خوبتون و کانال تلگرام عالیتون می خواستم بگم اگه میشه بقیه قسمت های دوره آرشنیا مثل 504 .600 .1100 و مکالمه تعاملی و غیره رو بزارید و اگه میشه زبان اانگلیسی بیشتر بزارید چون هم مخاطبش بیشتره هم بدرد بخور تره به نظر من به جای روانشناسی و این سابلیمینال و این چیزای رویایی و تاحدودی الکی چند تا چیز خوب مثل بورس و ارز دیجیتال و برنامه نویسی اینا بزارید که بدرد مردم بخوره مخاطبانش هم خیلی بیشتره
  در ضمن کتاب جادویی حفظ لغات لینک دانلود ش خرابه خلاصه نمی دونم خودتون برداشتید یا خودش خراب شده بزارین اگه سعی کنید چیز های علمی تر بزارید خیلی بهتره
  اگه کسی کتاب جادویی حفظ لغت رو داشت بگه تا بگم برام بفرسته

 2. سلام اگه میشه دوره اموزشvip plus رضا ارشنیا را بذارید کاملش رو میخواستم و تشکر از سایتتون

 3. سلام اگه میشه دوره اموزشvip plus رضا ارشنیا
  و دوره اموزش انگلیسی 1و 2ملک پور رو بزارین

  1. صدیقه صالحی

   سلام صبح شما بخیر
   لطفا منو هم عضو واتساپ زبان استاد ارش نیا بفرمایید تا از زبان بتونم استفاده کنم متشکرم

 4. سلام ممنونم ازتون به معنای واقعی کلمه شما خوبید چون دوره هارو عالی انتخاب میکنید و رایگان میذارید وقتی همه فکر پول گرفتن و اخاذی از ملتن دم شما گرم …لاییییییییک

 5. سلام لطفا بقیه اموزشهای ارش نیا هم برامون بذارید که تو سایت خودش پولیه.قسمتاش خیلی بالاست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.