دکتر سرگلزایی

دانلود رایگان: روانشناسی تحلیلی یونگ اثر کارل گوستاو یونگ

همرسانی کنید

روان‌شناسی تحلیلی اصطلاحی در روانشناسی است که توسط کارل گوستاو یونگ برای متمایز ساختن نظریات و روش درمان‌گری خود از روان‌ کاوی فروید و روان‌شناسی فردی آدلر به کار برده شد.

بنا بر تعریف‌های روان‌شناسانه، روان‌شناسی تحلیلی شیوه‌ای از مطالعه و تفسیر روان و اختلال‌های آن بر اساس ارزش‌های فلسفی و نمادها و تصاویر ازلی و سائق خودکامرواسازی است که کارل یونگ آن را پایه‌گذاری کرده‌است.

شما میتوانید کتاب صوتی رواشناسی تحلیلی یونگ را به صورت آنلاین از سایت BestieIdeas گوش کرده یا آن را به طور رایگان دانلود کنید.
کانال تلگرام ما: @BestieIdeas

قسمت اول:

خودآگاه و ناخود آگاه

روان‌شناسی تحلیلی با ساختار و پویایی روان سروکار دارد. روان به خودآگاه و ناخودآگاه تقسیم می‌شود و ناخودآگاه در خدمت ترمیم نقش خودآگاه است. هرگاه نقش خودآگاه بیش از حد یک‌جانبه باشد، ضد ناخودآگاه آن به‌طور خود مختار پدیدار می‌شود تا تعادل آن را حفظ کند. ناخودآگاه این کار را در درون با رویاها و تصاویر قدرتمند انجام می‌دهد. بسیاری اوقات جزء ناخودآگاه می‌تواند برونی شود و آشکار گردد که در این صورت فرافکنی نام می‌گیرد. این کار می‌تواند شامل پاسخ عاطفی شدید نسبت به شخص دیگر یا موقعیتی خاص باشد.

قسمت دوم:

یونگ بر آن است که هم خودآگاه و هم ناخودآگاه دربردارندهٔ یک عنصر شخصی و یک عنصر جمعی است.

خودآگاهی شخصی متشکل از احساس آگاهانه و بی‌واسطه محرک‌های بیرونی و درونی و نیز اثر به‌جامانده از محرک‌های پیشین که قابل بازگشت به خودآگاه بلافصل انسان است.

خودآگاهی جمعی همان جهان‌بینی یا روح زمانه‌است که از باورها و سوگیری‌ها و ایستارها و اصول هر جامعه یا گروه مشخص تشکیل می‌شود.

قسمت سوم:

ناخودآگاه شخصی دربرگیرندهٔ عناصر زیر است: تجارب شخصی فراموش‌شده یا سرکوب‌شده – آثار به‌جامانده از محرک‌های بیرونی و درونی و آمیزه‌ای از اندیشه‌ها که خواه به دلیل ضعف و ناروشنی بیش از حد یا به دلیل سرکوب‌شدن هرگز به خودآگاه نرسیده‌اند.

ناخودآگاه جمعی از غرایز و اشکال موروثی ادراک یا اندریافت تشکیل می‌شود که هرگز فرد به آن‌ها آگاهی نداشته و در طول زندگی او به دست نیامده‌اند، بلکه وجه مشخص گروه کامل از افراد – خانواده، ملت یا همهٔ نوع بشر – می‌باشد.

قسمت چهارم:

منبع متن: ویکی پدیا

همرسانی کنید

5 دیدگاه دربارهٔ «دانلود رایگان: روانشناسی تحلیلی یونگ اثر کارل گوستاو یونگ»

  1. سلام چرا اصلا نمیشه دانلود کرد ؟ بعد از اینکه از ۳ نقطه دانلود رو میزنی error میده . من فایل های دیگه ای از سایت شما دانلود میکنم ولی اینا اصلا نمیشن . ممنون میشم راهنمایی کنید ?

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.