چک‌لیست مقاله

چک لیست مقاله از ژان بقوسیان – دانلود رایگان

همرسانی کنید

چک‌لیست گام به گام نوشتن و انتشار مقاله در سایت

 

 در این چک‌لیست، مراحل انتخاب موضوع، نوشتن و انتشار مقاله در 7 گام توضیح داده شده است!
 این محصول آموزش نوشتن مقاله نیست، بلکه چک‌لیستی است که باعث می‌شود گام مهمی در فرایند نوشتن مقاله نادیده گرفته نشود!
 کنار چک‌لیست pdf، در یک ویدیوی 62 دقیقه‌ای، مراحل چک‌لیست توضیح داده شده است!
 محصولات چک‌لیست مدیرسبز فقط برای کسانی است که می‌خواهند کاری را دقیق و درست انجام بدهند!
 مراحلی که در چک‌لیست توضیح داده شده، همان مراحلی است که توسط مدیرسبز در نوشتن و انتشار مقاله استفاده می‌شود!
این محصول شامل یک فایل PDF و یک ویدیوی 62 دقیقه ای است. ژان بقوسیان، نویسنده و مترجم بیش از 40 کتاب، به وب‌مسترها و صاحبان سایت مراحل نوشتن یک مقاله جذاب را قدم به قدم توضیح می‌دهد.
توجه کنید که این محصول فقط یک چک‌لیست و توضیحات آن است. ما در این چک‌لیست به آموزش کامل نوشتن مقاله نمی‌پردازیم و فقط گام‌های لازم را به ترتیب توضیح می‌دهیم.
این چک‌لیست به صاحبان سایت و وب‌مسترها کمک می‌کند موارد مهم در فرایند تولید از قلم نیفتد تا مقاله‌ای باکیفیت و مناسب تولید شود.

چرا به چک‌لیست نیاز داریم؟

چک‌لیست مبنای کار وب‌مسترها است. در گذشته اغلب کارها بدون چک‌لیست انجام می‌شد. مدیر یا کارمندی باهوش، تمام مراحل انجام یک کار را حفظ می‌کرد و با رجوع به حافظه خود آن کار را پیش می‌برد.

ما در مدیرسبز معتقد هستیم تمام کارهای مهم و کلیدی باید از روی چک‌لیست پیش برود. در این روش احتمال فراموشی، اشتباه و نادیده گرفته شدن یک گام مهم در فرایند کمتر می‌شود. همچنین چک‌لیست می‌‌تواند به‌روز و کامل‌تر شود تا همان کار در دفعه‌های بعد با کیفیت بهتری انجام شود.

نوشتن یک مقاله جذاب و مفید کاری ساده نیست!

در نوشتن یک مقاله جذاب و پرمخاطب چند نکته کلیدی وجود دارد. اولین نکته آن است که باید تحقیق کنیم تا دریابیم مخاطبان دنبال چه موضوعاتی هستند و دقیقا درباره همان موضوع‌ها مقاله بنویسیم. خوب نیست مقاله‌ای بنویسیم که برای اغلب بازدیدکنندگان جذاب نیست.

نکته دیگر آن است که هدف از مقاله نوشتن در نهایت توسعه کسب‌و‌کارمان است. پس باید موارد خاصی را رعایت کنیم تا به این هدف برسیم. مثلا هر مقاله باید یک دعوت به اقدام داشته باشد و اگر فراموش شود، تاثیر چندانی در موفقیت سایت نخواهد گذاشت.

همچنین خوانایی مقاله عامل بسیار مهمی است که باید بررسی شود. مقالاتی که خواندنشان سخت است، معمولا رها می‌شوند. شاید مطالب مقاله عالی باشد، ولی این موضوع کافی نیست و باید روی خوانایی مقاله کار کنیم.

زیبایی مقاله به انتخاب عکس آن وابسته است. پس باید عکس‌هایی انتخاب کنیم که هم زیبا و جذاب باشد و هم مرتبط با موضوع مقاله باشد.

البته نکات دیگری هم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. پس می‌بینیم یک مقاله جذاب صرفا متنی مفید نیست، بلکه نکات زیادی باید در آن رعایت شود. ما در چک‌لیست مقاله، تمام این نکات و همچنین ترتیب درست آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

شما میتوانید کتاب پی دی اف چک لیست مقاله از ژان بقوسیان را به طور رایگان از سایت Bestieideas دانلود کنید.

ArticleChecklist-Bestieideas

همرسانی کنید

1 دیدگاه دربارهٔ «چک لیست مقاله از ژان بقوسیان – دانلود رایگان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.