کتاب صوتی بیشعوری اثر خاویر کرمنت | روانشناسی | داونلود رایگان

همرسانی کنید

نقد و بررسی کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت

خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت، بیشعوری است. این چیزی است که «خاویر کرمنت» در کتاب «بیشعوری» به آن اعتراف می‌کند. اما جای نگرانی نیست. کرمنت صادقانه می‌گوید که خودش هم قبلا بی‌شعور بوده و توانسته خودش را درمان کند. او این کتاب را نوشته تا راهکارهای عملی درمان این عارضه را به دیگران هم نشان دهد.

به‌نظر می‌رسد که بی‌شعوری یکی از دغدغه‌های اصلی کرمنت است. سایر آثار این نویسنده هم در فضایی مشابه نوشته شده‌اند. «بی‌شعورهای گردن‌کلفت»، «بی‌شعورهای ابدی» و «توطئه‌ی بی‌شعورها» از کتاب‌های این نویسنده هستند که در همه‌ی آن‌ها، جنبه‌های متفاوتی از بی‌شعوری و راهکارهای شناخت و مقابله با آن ارائه شده است.

می‌توان به جرات گفت که این کتاب در ایران، بیشترین طرف‌دار را دارد. آن‌قدر که حتی از کسانی که چندان اهل کتاب و کتاب‌خوانی نیستند هم نام این کتاب را می‌شنوید. نکات و مواردی که در این کتاب آمده، می‌تواند به شناخت رفتارهای نادرست خود و اطرافیان و نحوه‌ی مقابله با آن‌ها، کمک کند. با استفاده از همین راهکارهاست که می‌توانیم زندگی سالم‌تر و آرام‌تری برای خود و دیگران ایجاد کنیم.

در بخشی از کتاب بیشعوری می‌خوانیم

همسرم یک بار جشن تولد غافلگیرکننده‌ای برایم ترتیب داد، اما غافلگیرکننده‌ترین چیز این بود که فقط شش نفر در آن مراسم حضور یافتند، که تازه سه‌تای آن‌ها هم زن و بچه‌های خودم بودند. اما من آن را به پای حسادت دوستانم نسبت به موفقیت‌های چشمگیرم گذاشتم. برایشان متاسف بودم که حقارت‌ها و بی‌کفایتی‌هایشان باعث می‌شود که در مقابل من چنین واکنش‌هایی نشان دهند، اما زیاد خودم را ناراحت نمی‌کردم و این قبیل خصوصیات را جزء سرشت آدم‌ها می دانستم.

بعد هم سعی می‌کردم با بزرگواری این قبیل وقایع را فراموش کنم. سرانجام یک روز از خواب خرگوشی تکانی خوردم. تنها پسرم بعد از ساعت‌ها بگومگو با من، اعلام کرد که نمی‌خواهد به کالج برود و می‌خواهد در نیروی دریایی ثبت‌نام کند. تک پسرم به جنگ من آمده بود! باورم نمی‌شد! در طی بیست سال گذشته هیچ کس جرئت نکرده بود با من دربیفتد و آخرین کسی که چنین خبطی را مرتکب شده بود، سال ها انگشت ندامت به دندان می‌گزید. من می‌خواستم پسرم پزشک موفقی مثل خودم بشود، اما او داشت خیره‌سری می‌کرد.

از کوره دررفتم و گفتم اگر در نیروی دریایی ثبت‌نام کند، هرچه دیده از چشم خودش دیده. او هم در مقابل چشمان من چیزی را حواله داد که هرچند غریب بود، نحوه استعمال آن برای یک مقعدشناس ناآشنا نبود! بعد هم در را به هم کوبید و از خانه بیرون رفت. او به همسرم گفته بود که تصمیم گرفته تاآنجایی که امکان دارد از من دور بشود و به حرفش هم عمل کرد. او در رشته‌ی آموزش هوافضا ثبت نام کرد.

هم اکنون میتوانید از سایت BestieIdeas کتاب صوتی بیشعوری اثر خاویر کرمنت را به صورت رایگان داونلود کرده یا به آن به صورت آنلاین گوش دهید.

قسمت اول

داونلود بیشعوری

قسمت دوم

داونلود بیشعوری

همرسانی کنید

4 دیدگاه دربارهٔ «کتاب صوتی بیشعوری اثر خاویر کرمنت | روانشناسی | داونلود رایگان»

  1. سلام امکان دانلود فایلای مراقبه جو دیپونزا نیست…میشه بفرستین..یا لینک دانلودش رو درست کنید؟

  2. با سلام به شما دوست عزیز .بسیار ممنون وسپاسگذارم از سایت رایگان شما.کتاب بیشعوری رو من صوتی شرکتیش رو دارم هم کیفیتش خیلی بالاتره هم گویش .اگر چنانچه تمایل داشتید. برای گذاشتن در سایت تقدیم کنم . باتشکر

  3. سلام خدا این دنیا و اون دنیا خیرتون بده،اینقدر خندیدم اینقدر خندیدم که کل ناراحتیام یادم رفت به خاطر نشون دادن اون پیام که اسم کتاب رو اونجوری فهمیده بود ،یعنی هیچ دوره ای حال منو اینقدر خوب نکرد که این کار شما حال منو خوب کرد???

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.