چک‌لیست کتاب

چک‌لیست کتاب از ژان بقوسیان | دانلود رایگان

همرسانی کنید

چک‌لیست گام به گام نوشتن و چاپ یک کتاب آموزشی

 در این چک‌لیست، مراحل نوشتن و چاپ کتاب در 18 گام توضیح داده شده است!
 این محصول آموزش نوشتن کتاب نیست، بلکه چک‌لیستی است که باعث می‌شود گام مهمی در فرایند تولید کتاب نادیده گرفته نشود!
 کنار چک‌لیست pdf، در یک ویدیوی 70 دقیقه‌ای، مراحل چک‌لیست توضیح داده شده است!
 محصولات چک‌لیست مدیرسبز فقط برای کسانی است که می‌خواهند کاری را دقیق و درست انجام بدهند!
 مراحلی که در چک‌لیست توضیح داده شده، همان مراحلی است که توسط مدیرسبز در تولید کتاب استفاده می‌شود!
این محصول شامل یک فایل PDF و یک ویدیوی 70 دقیقه ای است. ژان بقوسیان، نویسنده و مترجم بیش از 40 کتاب، به نویسندگان و مولف‌ها مراحل تولید یک کتاب را قدم به قدم توضیح می‌دهد.
توجه کنید که این محصول فقط یک چک‌لیست و توضیحات آن است. ما در این چک‌لیست به آموزش کامل نوشتن کتاب نمی‌پردازیم و فقط گام‌های لازم را به ترتیب توضیح می‌دهیم.
این چک‌لیست به نویسنده‌ها و مولف‌ها کمک می‌کند موارد مهم در فرایند تولید از قلم نیفتد تا کتابی باکیفیت و مناسب تولید شود.
مراحل تولید کتاب در دوره کارخانه تولید اطلاعات و کتاب مدرس مرجع هم توضیح داده شده است. در این چک‌لیست همان فرایند کامل‌تر شده و به‌صورت خلاصه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

چرا به چک‌لیست نیاز داریم؟

چک‌لیست مبنای مدیریت کسب‌و‌کار مدرس‌ها است. در گذشته اغلب کارها بدون چک‌لیست انجام می‌شد. مدیر یا کارمندی باهوش، تمام مراحل انجام یک کار را حفظ می‌کرد و با رجوع به حافظه خود آن کار را پیش می‌برد.

ما در مدیرسبز معتقد هستیم تمام کارهای مهم و کلیدی باید از روی چک‌لیست پیش برود. در این روش احتمال فراموشی، اشتباه و نادیده گرفته شدن یک گام مهم در فرایند کمتر می‌شود. همچنین چک‌لیست می‌‌تواند به‌روز و کامل‌تر شود تا همان کار در دفعه‌های بعد با کیفیت بهتری انجام شود.

تولید کتاب فرایندی پیچیده است!

شاید فکر کنیم فرایند تولید کتاب در نوشتن آن خلاصه می‌شود. ولی اگر بخواهیم از کتاب به عنوان ابزاری برای بازاریابی و برندسازی خودمان استفاده کنیم باید تمام نکات لازم برای این کار را در نظر بگیریم.

همچنین بسیار مهم است کدام کارها را زودتر انجام بدهیم. مثلا خیلی‌ها اول سعی می‌کنند اسم کتاب را مشخص کنند و بعد نوشتن آن را شروع کنند؛ در صورتی که این روش باعث کند شدن فرایند تولید کتاب می‌شود.

همچنین در فرایند تولید کتاب مراحلی وجود دارد که شاید ما نتوانیم انجام بدهیم و نیاز به کمک گرفتن از دیگران داشته باشیم. مثلا شاید بهتر باشد صفحه‌آرایی کتاب را یک فرد حرفه‌ای واگذار کنیم؛ ولی در این‌صورت هم لازم است بدانیم چه معیارهایی باید رعایت شود. همچنین باید به صفحه‌آرا اطلاعاتی را بدهیم که تصمیمش با ما است. مثلا اینکه قطع یا اندازه کتاب چه باشد.

پس فرایند تولید کتاب چیزی فراتر از نوشتن متن است. به همین دلیل به چک‌لیستی نیاز داریم که در آن تمام مراحل فرایند با دقت و با ترتیب درست نوشته شده باشد.

شما میتوانید کتاب چک لیست کتاب از ژان بقوسیان را به صورت رایگان از سایت Bestieideas دانلود کنید.

BookChecklist-Bestieideas.com

همرسانی کنید

4 دیدگاه دربارهٔ «چک‌لیست کتاب از ژان بقوسیان | دانلود رایگان»

  1. سلام و عرض ادب و خسته نباشید
    تشکر از تلاشتون و زحماتتون‌
    یه نقدی ازتون داشتم البته بی ادبی بنده رو ببخشید
    بنده فایل طراحی سایت 7learn رو دانلود و آموزش ها رو دیدم ولی فقط ۱۶ پارتش‌ هس و آموزش ناقص هس و الان موندم چیکار کنم ! این همه وقت گذاشتم و طرفی نصف‌ راه رو رفتم فقط بلاتکلیف
    خواستم ببینم پارت های بعدی هم موجود هس منتظر بمونم یا بیخیالش بشم ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.