خلاقیت و حل مسئله

کتاب صوتی خلاقیت اثر برایان تریسی | دانلود رایگان

همرسانی کنید

مشخصات کتاب:

اسم کتاب: خلاقیت و حل مسئله
نویسنده: برایان تریسی
فرمت: کتاب صوتی، دوبله فارسی، MP3
اسم نویسنده و کتاب به انگلیسی:

Creativity and Problem Solving | The Brian Tracy Success Library
Book by Brian Tracy

 

خلاصه‌ای از کتاب صوتی خلاقیت و حل مسئله:

کتاب صوتی خلاقیت – در این کتاب ریشه های خلاقیت بیان می شود، که افراد مختلف می توانند به راحتی با توجه به آنها کمک کرده تا خلاقیت در هر فردی شکوفا شود، زیرا این نکته را باید مد نظر داشته که خلاقیت ذاتی نبوده و می توان به راحتی آن را فرا گرفت.

از این رو نکاتی که در این کتاب صوتی بیان می شوند، بسیار مفید و کاربردی می باشند. با استفاده از خلاقیت افراد می توانند از زاویه های دیگری به مسائل بنگرند. این موضوع باعث می شود تا نوآوری هایی در کار بوجود بیاید.

نوآوری حاصل خلاقیت بوده، از این رو هر محصول جدیدی که در بازار مشاهده می شود، حاصل یک ایده خلاقانه می باشد. از این رو شرکت های تولید کننده می توانند با یادگیری تکنیک های مختلف قدرت خلاقیت خود را افزایش بدهند.

بدین ترتیب به راحتی می توانند در تولید و نحوه فروش خود کارهای خلاقانه انجام داده، این کار بر افزایش فروش و در پی آن بیشتر شدن سود یک مجموعه کمک زیادی می نماید. از این رو برایان تریسی با ارائه روش های بسیار عملی و کاربردی سعی دارد تا به افراد کمک نموده تا به صورت خلاقانه به حل مسائل مختلف بپردازند.

قسمتی از کتاب صوتی خلاقیت و حل مسئله:

 

برایان تریسی در قسمتی از کتاب «خلاقیت و حل مسئله» این چنین آورده است: مهارت‌هاى خلاق‌اندیشى براى موفقیت شما نقشى حیاتى بازى مى‌کنند. مدیران به طور متوسط 50 درصد یا بیش از این را صرف حل مسئله مى‌کنند و این کار را به تنهایى یا به کمک دیگران انجام مى‌دهند

. توانایى شما براى برخورد با مشکلات و حل مسئله بیش از هر چیز دیگرى تعیین‌کننده هر اتفاقى است که براى شما در کار و شغلتان روى مى‌دهد. در واقع با اطمینان خاطر مى‌توان گفت کسى که مهارت‌هاى خلاق ضعیف دارد مجبور است براى دیگرانى کار کند که مهارت‌هاى خلاق بهترى نسبت به او دارند.

خبر خوش این است که خلاقیت یک مهارت است، چیزى مانند دوچرخه‌سوارى یا کار کردن با یک کامپیوتر که با تمرین مى‌توان آن را یاد گرفت و مورد استفاده قرار داد. افزوده بر این، به نظر مى‌رسد رابطه‌اى مستقیم میان کمیت ایده‌هاى نو که در کارتان ایجاد مى‌کنید و میزان موفقیتى که به دست مى‌آورید وجود دارد.

یک ایده یا بصیرت جدید مى‌تواند مسیر کار یک شرکت را به کلى تغییر دهد. سودآورى، درآمد و آینده شما و شرکت شما مى‌تواند با خلاقیت شما رابطه داشته باشد. در کتاب خلاقیت و حل مسئله (creativity and problem solving) کیفیت زندگى شما و آنچه در آینده با آن روبه‌رو خواهید شد با ذهن شما در ارتباط است. اگر کیفیت اندیشه خود را بهتر کنید، کیفیت زندگى خود را بهتر خواهید کرد.

درون مایه کتاب صوتی خلاقیت و حل مسئله:

برایان تریسی در این کتاب صوتی کمک می کند تا افراد بتوانند به شیوه ای خلاقانه تفکر کنند. زیرا متأسفانه اکثریت قریب به اتفاق افراد نمی توانند به صورت خلاقانه فکر کنند و یا اگر بکنند بسیار اندک هستند.

این افراد تمایل ندارند از حیطه امن و راحت خود خارج شوند. آن‌ها مى‌خواهند کارهای بی فایده قبلی خود را تکرار کنند و همان حرف‌هاى سابق را بزنند. به خاطر همین موضوع است که امرسون نوشت: «کسانى که ذهن کوچک دارند، مى‌خواهند کارهاى احمقانه گذشته را تکرار کنند».

این افراد یکى از فرصت‌هاى بزرگ براى حرکت به سمت جلو و موفقیت را که همه مى‌توانند از آن استفاده کنند از دست مى‌دهند. زیرا اگر قرار بر این بود که با تفکراتی که از قبل داشتند، تغییر و تحولی در راستای پیشرفت زندگی خود داشته باشند، قطعا تا کنون این اتفاق برای آنها افتاده بود. حال باید به این فکر افتاد که کدام راهی که تا کنون رفته اید اشتباه و کدام راه صحیح می باشد. با رعایت چنین نکاتی می توان با سرعت بسیار مناسبی به سوی موفقیت حرکت نمود.

شما میتوانید کتاب صوتی خلاقیت و حل مسئله اثر برایان تریسی را از سایت Bestieideas به صورت رایگان دانلود کرده یا به آن به طور آنلاین گوش دهید. برای پیوستن به کانال تلگرام ما، کلیک کنید.

فایل های این کتاب صوتی را به درخواست ناشر آن از سایت برداشتیم.

همرسانی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.