جورج اورول

دانلود رایگان کتاب صوتی 1984 اثر جورج اورول

همرسانی کنید

توضیحات کتاب صوتی

کتاب «1984» که آن را بانام نوزده هشتاد و چهار هم می‌شناسند در سال 1948 به چاپ رسید. نویسنده‌ی کتاب 1984، جورج اورول یک نویسنده‌ی انگلیسی‌زبان بوده که آوازه‌ی او در ترسیم ادبیات پاد آرمان‌شهری در سراسر جهان شهره است.
کتاب صوتی 1984 تاکنون به 65 زبان مختلف در دنیا، به چاپ رسیده‌است که مهم‌ترین ویژگی آن سازگار بودن محتوای این کتاب با حال و هوای همیشگی جامعه‌ی بشریت است.

خلاصه کتاب 1984:

داستان 1984 حول محور شخصیت اصلی آن یعنی وینستون اسمیت شکل می‌گیرد، به‌نحوی‌که تمامی حوادث مربوط به ستیز میان قدرت بزرگ (برادر بزرگ) و مردم عادی است.
مردمی که در جامعه‌ای خفقان‌زده و بدون توجه به افکار و عقاید شخصی، بردگی قدرتی بزرگ و نامرئی را می‌کنند. شما در این کتاب صوتی غرق در روابط عاشقانه، دوستانه و وفادارانه می‌شوید که همگی به معنای واقعی کلمه با اصل معانی کلمات در تناقض است.
این کتاب سه فصل دارد که فصل اول مربوط به زندگی شخصی وینستون اسمیت، فصل دوم مربوط به عشق او و اضافه شدن جولیا به داستان و شکل‌گیری داستانی عاشقانه توام با ترس و کشمکش است و در فصل سوم آشنایی وینستون با ابریم را می‌شنوید که اتفاقات اصلی کتاب نیز در همین فصل رخ می‌دهد.

تم کتاب صوتی 1984:

سرتاسر این داستان سعی دارد جامعه‌ای پاد آرمان‌شهری را به تصویر بکشد که در عین ناباوری تمامی ما گرفتار زندگی در آن شده‌ایم.
شما در کتاب 1984 جامعه‌ای را متصور می‌شوید که آزادی‌های مردم به‌راحتی توسط قوانین صادره از سمت قدرتی بزرگ از مردم سلب می‌شود.
با مفاهیم جدیدی ازجمله عقاید دوگانه، جرائم فکری و زبان نوین آشنا می‌شوید که هر سه‌ این مفاهیم در عمل بامعنای واقعی آن‌ها در تضاد است.
همه‌ی ما در تاریخ شاهد جنگ‌هایی هستیم که به گفته‌ی قدرت‌های بزرگ برای صلح روی‌داده‌اند درصورتی‌که مگر می‌شود برای صلح کردن جنگید!
در این داستان سرپیچی از عقاید را جرم و عمل متضاد خواسته‌ی قدرت بزرگ را گناه می‌دانند! در آن جامعه، به‌راحتی گناهکار اعدام می‌شود و هیچ‌کس توانایی رویارویی با این مشکل را ندارد.
کتاب 1984 سعی دارد نه‌تنها انسان‌های یک جامعه‌ی بخصوص بلکه تمامی انسان‌های جهان را، از خواب غفلت بیدار کند و بگوید ما برای زندگی به عشق، ایمان و حتی افکار فردی نیاز داریم و تنها با این سه ابزار است که می‌توانیم آزادی را به معنای واقعی درک کنیم.

شما میتوانید کتاب صوتی 1984 نوزده هشتاد و چهار اثر جورج اورول را از سایت BestieIdeas به صورت رایگان دانلود کرده یا به به آن به صورت آنلاین گوش دهید.

همرسانی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.