رابرت کیوساکی

رابرت تورو کیوساکی (زاده ۸ آوریل ۱۹۴۷) سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول است. همچنین کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست.
رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمد و در همان‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانوادهٔ دورگه ژاپنی–آمریکایی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته مملکت بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام رفت.
رابرت کیوساکی یک اقتصاددان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانة اقتصادی در دنیاست. وی با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی در کتاب خود با نام پدر پولدار، پدر بی‌پول تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را مبهوت خود کرده است. میلیون‌ها نفر با پیروی از نظرات خلاقانة رابرت کیوساکی توانسته‌اند به موقعیت‌های مالی و اجتماعی خیره‌کننده‌ای در جهان دست یابند. از جمله ویژگی‌های بارز تفکرات و نظریات کیوساکی می‌توان به کاربردی بودن آنها و ارتباط فوق العادة این نظریات با زندگی واقعی افراد جامعه است. شاخص‌های متعدد رابرت کیوساکی و کتاب‌های پر فروش وی توانسته است تحسین بزرگانی چون آنتی رابینز و دونالد ترامپ را برانگیزد.

سخنان تامل برانگیز رابرت کیوساکی

اگر شما هم تمایل دارید او را به عنوان الگوی زندگیِ مادی خود قرار دهید بهتر است که با جملات او که نشئت گرفته از طرز فکرش می باشد آشنا شوید.

  • میزان موفقیت شما با اینکه تا چه حد مایل باشید تا موفق شوید، چه اندازه رویای موفقیت را در سر بپرورانید، سنجیده می شود و این بستگی دارد به اینکه بیاموزید چگونه در مسیر هدف، خود را در معرض ناامیدی قرار ندهید.
  • اگر قصد دارید به جایی بروید، بهتر است قبل از رفتن شخصی را پیدا کنید که قبلا آنجا بوده است و تجربیاتی در این زمینه کسب کرده باشد.
  • وقتی مردم لنگ هستند، مدام مشغول سرزنش کردن هستند.
  • همانقدر که مدارک تحصیلی مهم هستند، آموزش های مالی هم اهمیت دارند، این ها هر دو مهم اند اما تدریس یکی از آن ها در مدارس و دانشگاه ها به کلی فراموش شده است.
  • ما به مدرسه می رویم تا یاد بگیریم به سختی برای به دست آوردن پول کار کنیم. من کتاب ها را می نویسم و ​​محصولاتی را ارائه می کنم که به مردم یاد می دهد چگونه پولشان برای آنها سخت کار کند.
  • من با داشتن پول زیاد مشکل دارم، من نمی توانم آن را برای مدت زمان زیادی نزد خود نگه داری کنم و چون من آن را دوباره سرمایه گذاری می کنم، پول بیشتری به دست می آید. بله، ثروتمندان ثروتمندتر می شوند.
  • شما باید هوشمند باشید روزهای ساده زیستی پایان یافته است.

جوایز و افتخارات رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی فعالیت های زیادی انجام داده است و به دلیل موفقیت هایی که کسب نموده است، موفق به دریافت جوایز بسیار زیادی شده است. او جایزه گلدن گلوب را برای ۵ سال و در سال های ۱۹۷۵، ۱۹۷۷، ۱۹۷۸، ۱۹۸۱ و ۱۹۹۴ از آن خود کرد. همچنین توانست برنده جوایز با ارزشی چون  BAFTA و AARP Movies شود. از آنجایی که رابرت فردی فوق العاده خلاق و پر تلاش است و همراه برای به دست آوردن موفقیت های بیشتر می کوشد، توانسته است در زمینه کاری خود از سایر رقبای خود پیشی گرفته و بتواند در میان آن ها خوش بدرخشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با زندگینامه رابرت کیوساکی آشنا کنیم. به زندگی او توجه کردید؟ پس از هر شکست از حرکت نایستاد و دوباره تلاش کرد. دوستان عزیز بهتر است کتاب های او را به دقت مطالعه کنید و یا در مسیرهای رفت وآمد به کتاب های صوتی رابرت کیوساکی گوش کنید و در زندگی از راهکارهایی که ارائه کرده است استفاده نمائید. تمرین و تکرار شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد!