باز کردن چاکراتی تحتانی

فایل صوتی چاکرای ریشه در ناحیه تحتانی – دانلود رایگان

همرسانی کنید

همانطور که می دانید ،  7 چاکرا یک سری از مراکز انرژی است که در نقاط مختلف بدن واقع شده است. با این حال ، اگر شما مانند اکثر مردم هستید ، شما احتمالاً نمی دانید که چگونه می توانید با چاکرای ریشه خود به طور مؤثر کار کنید.

به عنوان مثال ، چگونه می دانید دقیقاً کجا هستند و چه تاثیری در آن دارند؟ در ضمن ، چگونه می توانید بگویید وقتی چیزی با یکی از آنها اشتباه است؟ و برای رفع آن مشکل چه می کنید؟

شناخت مکان و نقش هر چاکرا یک قدم هیجان انگیز و قدرتمند در تقویت رفاه شما است. با این حال ، ممکن است در مورد شروع از کجا احساس دلسردی کنید.
باهوش ترین قدم شما می توانید یادگیری همه چیز در مورد چاکرای ریشه ، چاکرای بنیادی است . ما توضیح خواهیم داد که چگونه چاکراهای خود را فعال کنید و همچنین بدانید که چاکراهای شما در هنگام سوء استفاده قرار گرفته اند.

به طور مشابه ، یاد بگیرید که چگونه انسداد چاکرای ریشه ، و نحوه انجام بهترین تمرینات درمانی چاکرا را بیاموزید.

چاکرا چیست؟

ریشه چاکرای معنی و مکان
7-چاکراهاهمانطور که در بالا ذکر شد ، هفت چاکره مراکز انرژی هسته ای هستند. همه آنها را در سراسر بدن ، از تاج سر تا کف پشت خود خواهید یافت.
Root Chakra بنیادی است. وقتی همه چاکرا خوب است ، در واقعیت احساس امنیت ، آرام و لنگر انداخته می شوید. شما به اندازه کافی جسورانه برای مقابله با چالش های جدید خواهید بود ، و با این کار احساس اطمینان خواهید کرد. این مسئله باعث می شود که یک ریشه چاکره به طور صحیح هماهنگ شود هر زمان که می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید یا یک هدف اصلی زندگی را دنبال می کنید.
خلاصه اطلاعات ریشه چاکرا

موقعیت جسمی: قسمت پایین ستون فقرات (جایی که استخوان ران شما قرار دارد) است.
رنگ: قرمز.
عنصر: زمین.
حیوان مرتبط:  فیل.
مسائل عاطفی و رفتارهای ریشه چاکرای مسدود شده: اگر چاکرای شما مسدود شده باشد ، ممکن است احساس تهدید ، وحشت یا اضطراب شوید.
 این اضطراب می تواند به راحتی در افکار شما نفوذ کند و باعث شود همه چیز به طور ناگهانی احساس عدم اطمینان شود. همچنین ممکن است متوجه شوید که نمی توانید تمرکز کنید و مدام درگیر نگرانی در مورد بهزیستی خود هستید.
 در بعضی از افراد ، این می تواند به عنوان هیپوکندری یا پارانویای عمومی ظاهر شود. مسائل جسمی که به طور بالقوه ناشی از انسداد ریشه چاکره ایجاد می شود شامل کمر درد ، سطح انرژی پایین و اندامهای سرماخوردگی است.

متعادل کردن چاکراها: Root Chakra برای کدام یک مسئول است؟

کارشناسان در مورد کار با چاکراها می آموزند که همه این نقاط انرژی به جنبه های مختلف زندگی جسمی و عاطفی شما متصل هستند. هنگامی که آنها باز هستند ، بدن و ذهن شما برای موفقیت بهینه می شوند.
در مقابل ، چاکراهای مسدود شده یا سوء استفاده شده با نارضایتی و رکود مرتبط هستند. یادگیری نحوه شناسایی و کار با چاکراهای خود به شما امکان می دهد تا به سرعت متوجه انسداد و حل آنها شوید. با شروع با ریشه Chakra ، شما پایه های کار بعدی را با شش چاکرا دیگر قرار می دهید.
چاکرای ریشه که گاه به نام مولادارا خوانده می شود به تمام نیازهای اساسی شما مربوط می شود. کلمه “مولاداره” گاهی به “پشتیبانی ریشه” یا “پایه” ترجمه می شود. Root Chakra در پایه ستون فقرات شما قرار دارد و به همه چیز مرتبط با امنیت شما بسیار پاسخگو است. به عنوان مثال ، موارد زیر را تحت تأثیر قرار می دهد و تحت تأثیر قرار می گیرد:
چه احساسی دارید
درایوهای اصلی بدنی شما (به عنوان مثال غذا ، پناهگاه و استراحت)
احساس ایمنی که احساس می کنید
بقای شما
چقدر اعتماد به نفس دارید که تغییر می کنید و رشد می کنید
همه این بدان معناست که وقتی چاکرای ریشه در تراز باشد ، شما در آرامش خواهید بود. احساس پایداری ، آرامش و راحتی در زندگی دارید. چاکرای خوب و متعادل ریشه همچنین احساس ایمنی لازم را برای کشف و آزمایش چیزهای جدید به شما می دهد.
از طرف دیگر ، اگر چیزی در زندگی شما احساس امنیت نداشته باشد ، چاکرای ریشه می تواند به سرعت مسدود یا سوء استفاده شود. اگر از نیاز اساسی (مانند مسکن یا پول) نگران هستید ، این مستقیماً روی چاکرای ریشه شما تأثیر می گذارد. این مورد حتی اگر تهدید خیالی باشد (مثلاً به دلیل اضطراب) و نه به احتمال بسیار زیاد احتمالاً.

علائم ریشه چاکرای مسدود شده

عدم تعادل چاکرای ریشه می تواند کل سیستم شما را از حالت خارج کند و باعث شود احساس بی اساس و ناراحتی شود.
برخی از شایع ترین مشکلات و علائم چاکرای ریشه شامل موارد زیر است:
افزایش سطح اضطراب شما
احساس تهدید یا ناامن بودن
حملات هراس یا علائم حمله هراس (مانند پرفشاری خون یا قلب مسابقه)
منفی بودن نسبت به خود و دیگران
مشکلات غلظت
یک رابطه ناسالم با غذا (به عنوان مثال گرسنگی ، زوزه زدن یا پاکسازی)
اعتماد به نفس پایین
تردید در مورد چیزهایی که قبلاً در نظر گرفته بودید
در تصمیم گیری مشکل دارید
اعتماد بیش از حد به بازخورد خارجی
هیپوکندریا

علائم جسمی چاکرای ریشه مسدود یا غلطیده شامل موارد زیر است:

کمردرد
بی حالی
ناراحتی در هضم
درد در پاها
دست و پاهای سرد
در بعضی موارد ، شما کاملاً نمی دانید که چرا چاکرای ریشه شما به خطا در آمده است. با این حال ، به یاد داشته باشید که هر چیزی که احساس امنیت شما را لرزاند ، می تواند چاکرای ریشه را مسدود کند. مثالهای متداول عبارتند از: از دست دادن شغل ، کنار آمدن با پایان رابطه ، روبرو شدن با مشکلات مالی ، درگیری با اعضای خانواده نزدیک ، شاهد بعضی اوقات ترساندن و تشخیص سلامتی نگران کننده.
همانطور که یاد می گیرید با چاکرای ریشه کار کنید ، این محرک ها را مشخص می کنید و می دانید که برای پیشگیری از سوء پیش بینی های اصلی ، چه تمریناتی را باید انجام دهید.

ریشه چاکرای شفا: چگونه ریشه چاکرای خود را باز کرده و آنلاک کنید

مولادارهافتتاح هر چاکرا برای سلامتی جسمی و عاطفی شما فواید دیگری دارد. در حالت ایده آل ، شما در بعضی مقاطع تکنیک هایی را برای همه چاکراها ایجاد خواهید کرد ، اما عاقلانه است که از پایه شروع کنید. یادگیری نحوه باز کردن چاکرای ریشه ، به طور خاص ، کاملاً ساده است ، اما می تواند تأثیرات عمیقی بر نحوه احساس شما داشته باشد. شما می توانید اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشید ، برای مواجهه با احساس خود آمادگی بیشتری داشته باشید ، احساس عمیق تری از آرامش را تجربه کرده و احساس تعامل بیشتری در تعامل های سرگرم کننده یا بازیگوش کنید. حس اساسی ثبات که شما پرورش می دهید ، تمام جنبه های زندگی شما را فرا خواهد گرفت.
ما در اینجا چهار تکنیک مفید را برای انسداد چاکرای ریشه بررسی خواهیم کرد ، و توصیه های مشخصی را برای ادغام هر تمرین در زندگی روزانه شما ارائه می دهیم.

1. برای بهبودی از سنگ و جواهرات Root Chakra استفاده کنید

نفوذ چاکراها اغلب شامل استفاده از سنگ های منحصر به فرد ، گاهی به شکل جواهرات است. با پوشیدن یا نگه داشتن این سنگ ها ، ممکن است بتوانید دوباره چاکرا آشفته را مجدداً بسازید و یا شروع به انسداد آن کنید. با این حال ، هر چاکره با سنگ های مختلف همراه است. چهار مورد زیر ، سنگ های سنتی ریشه چاکرا است.
یاس قرمز رنگ مرتبط چاکرای ریشه قرمز است ، بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری از سنگهای ریشه چاکرای قرمز مانند ما هستند. این یکی با تعادل پیوند خورده است ، بنابراین اگر می خواهید با نوسانات روحی نامنظم مواجه شوید ، یک سنگ ایده آل است.
کارنلی قرمز. یک سنگ قرمز کم رنگ با رنگ های نارنجی ، کارلین قرمز با قدرت ، پاکسازی و شجاعت همراه است. اگر به ویژه با ترس و وحشت مبارزه کنید و نمی توانید خود را مجبور به ترک منطقه آسایش خود کنید ، انتخاب خوبی است.
Obsidian ابسیدین به سنگهای سیاه و سفید گفته می شود که شما را از آسیب محافظت می کند. ممکن است در هنگام کار برای انتقال به مکانی با امنیت بیشتر زندگی ، از پوشیدن آن احساس راحتی کنید.
سنگ خون خود این سنگ سبز است. این نام به نقاط قرمز آن اشاره دارد. این سنگ نیمه قیمتی به هدر رفتن انرژی منفی و افزایش اعتماد به نفس مرتبط است. یک سنگ عالی برای مبارزه با بلوک های مهم ریشه چاکرا.

2. تکنیکهای مراقبه و یوگا ریشه چاکرا

وقتی صحبت از بهبودی کلی می شود ، مراقبه ریشه چاکرا نیز می تواند به شما کمک کند. تکنیک های مراقبه چاکرا بسیار شبیه تکنیک های مراقبه منظم است ، اما با تمرکز بر روی یک ناحیه خاص از بدن. این مراقبه ساده اما مؤثر ریشه چاکرا را امتحان کنید:
با شانه های خود به پشت و ستون فقرات خود را راست بنشینید. سعی کنید تمام عضلات خود را در حالی که چشمان خود را می بندید آرام بگیرید و نفس عمیق بکشید. از طریق بینی نفس بکشید و نفس را تا آنجا که می توانید به داخل بدن خود بکشید و از دهان بازدم کنید.
توجه خود را به محل چاکرای ریشه ، درست زیر قسمت پایینی استخوان خود معطوف کنید. به هرگونه تنگی در منطقه توجه کنید.
از آنجا که عنصر ریشه چاکرای قرمز است ، سعی کنید درخشش قرمز در پایه ستون فقرات خود را نشان دهید. این درخشش به آرامی گسترش می یابد و باعث می شود کل منطقه گرم و آرام شود. 5 تا 5 دقیقه در این احساس استراحت کنید.
وقتی آماده شدید ، چشمان خود را به آرامی باز کنید. چند دقیقه قبل از ادامه روز خود بنشینید.
برخی از نکات یوگا نیز به عملکرد ریشه چاکرای شما مرتبط است. به عنوان مثال ، مضامین یوگا ریشه ای چاکرا شامل Balasana است که شامل دراز کشیدن صورت ، استراحت روی زانوها و گوساله های شماست ، سپس بازوهای خود را در جلوی خود بکشید زیرا سر شما در بین آنها فرو می رود.

3. لیست غذاهای چاکرا و پیشنهادات رژیم

رژیم ریشه چاکرای
سایر تمرینات چاکرا شامل ایجاد تغییرات جزئی در رژیم غذایی شما است. کارشناسان در تعادل و باز کردن چاکراها به طور فزاینده به تأثیر مواد غذایی در تراز و لرزش شما علاقه مند هستند. در مرحله اول ، به طور معمول خواهید فهمید که یک رژیم غذایی سالم به باز نگه داشتن چاکراها کمک می کند. این به معنای کاهش میزان نمک ، شکر و چربیهای اشباع و افزایش میزان مصرف میوه و سبزیجات است.
با این حال ، غذاهای خاصی نیز وجود دارد که با چاکرای ریشه در ارتباط هستند. هر چیز ارگانیکی گزینه ای عالی است زیرا چاکرای ریشه توسط هر چیزی که به ریشه قبیله ما متصل باشد باز می شود. علاوه بر این:
غذاهای غنی از پروتئین به شما کمک می کند زمین شما را تقویت کند و قدرت بدنی به شما بخشد ، که این امر به تقویت قدرت عاطفی کمک می کند. نمونه های خوب آن شامل لوبیا ، توفو ، نخود سبز ، اسفناج و بادام است.
غذاهای قرمز به دلیل ارتباط آن با رنگ قرمز بطور خودکار بر چاکرای ریشه شما تأثیر می گذارد. این غذاها معمولاً به عنوان یک ویتامین C مقدار زیادی ویتامین C به شما می دهند. به توت فرنگی ، گیلاس ، گوجه فرنگی و فلفل زنگ قرمز فکر کنید.
سبزیجات ریشه ای مانند چغندر ، سیر و سیب زمینی نیز همه زمینی هستند ، بخشی از آنها به دلیل رشد آنها در خاک است. این پیوند با پایه های زمین به این معنی است که آنها همچنین می توانند به تعادل چاکرای گمراه شده کمک کنند.

4- تأییدات ریشه چاکرا برای استفاده

سرانجام ، تأییدهای هدفمند برای درمان ریشه چاکره فوق العاده مفید است. مانند همه تأییدها ، شما می توانید این اظهارات مثبت را چندین بار در روز تکرار کنید ، یا هر زمان حس می کنید چاکرای شما مسدود شود. به ویژه ، ممکن است درست قبل یا بعد از مدیتیشن ، یا هنگام آماده شدن برای روز قبل ، سعی کنید بگویید یک یا چند مورد از این تأییدات چاکرای ریشه ای:
“هر کجا که هستم ، من امن و مطمئن هستم.”
“من در این لحظه پایدار ، پایه و آرام هستم.”
“همه نیازهای ایمنی من همیشه برآورده می شود.”
“من یک بدن سالم ، یک ذهن سالم و یک زندگی فراوان دارم.”
“من روی زمین لنگر انداخته ام و هستی را پشتیبانی می کنم.”
“جهان همیشه از من حمایت می کند و به من نشان می دهد که کجا باید بروم.”
“من سزاوار هستم و هر زمان که نیاز داشته باشم ، پشتیبانی می کنم.”
“جهان همیشه من را فراهم خواهد کرد.”
“من احساس می کنم چاکرای ریشه من در حال باز شدن است ، و احساس می کنم خودم را تثبیت می کنم.”
“من در خانه ام ایمن و خوشحالم.”
همچنین می توانید تأییدها را با نکات یوگا ترکیب کنید ، یا سعی کنید در هنگام گفتن یکی از سنگ های ریشه چاکرای خود را نگه دارید. برخی از افراد همچنین دوست دارند تأییدات خود را در پایین بنویسند ، و در حالی که کارهای روزانه چاکرا را ادامه می دهند ، آنها را در مکان برجسته قرار دهند.
شما میتوانید فایل صوتی چاکرای ریشه در ناحیه تحتانی میان دو راه در بانوان دهانه واژن و در آقایان بین مقعد و اندام تناسلی را به صورت رایگان از سایت Bestieideas دانلود کنید.
همرسانی کنید

7 دیدگاه دربارهٔ «فایل صوتی چاکرای ریشه در ناحیه تحتانی – دانلود رایگان»

  1. سلام لطفا دوره های عرفان مطور را هم در کانال یا سای قرار دهید. ممنون. صداش و نوع آموزشش کم نظیره

  2. سلام دوست بسیار عزیز
    ممنون از تمام دوره هایی که میذاری واقعا خیلی روی من و شخصیت من تاثیر گذاشته
    من یک ماهه با کانال شما آشنا شدم و متاسفانه بعضی از دوره ها رو سرچ میکنم پاک شده دوره امیر همتی رو میخواستم اگر امکانش براتون باشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.