نیمه تاریک وجود

کتاب صوتی نیمه تاریک وجود‌ اثر دبی فورد + پی دی اف | دانلود رایگان

همرسانی کنید

دبی فورد در کتاب صوتی نیمه تاریک وجود the dark side of the light chasers  با بیانی ساده و روان، روش‌های منظم و پیوسته‌ای که به یکپارچگی درونی کمک می‌کنند را ارائه می‌دهد. او با استفاده از تجربیات خود و دیگران شیوه‌های پذیرفتن ویژگی‌های انسانی را در ده فصل بیان می‌کند.

درباره کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

فصل اول با نام «جهان بیرون، جهان درون» به شرح معنی نیمه‌ی تاریک وجود و تحلیل ویژگی‌هایی که به عنوان سایه‌های درونی انسان شناخته می‌شوند، می‌پردازد. دبی فورد در بخشی از این فصل نوشته است: «ما به جای ترس و انکار سایه‌های درونی مان باید آنها را بپذیریم و آشکار کنیم. چون آنها جزئی از شخصیت ما هستند.»

فصل دوم با عنوان «به دنبال سایه‌ها» به بیان این موضوع می‌پردازد که چطور بعد از شناسایی سایه‌های درون‌مان، با آن‌ها مواجه شده و خود واقعی‌مان را بپذیریم.

فصل سوم با تیتر «جهان در درون ماست» شروع می‌شود. در این بخش، دبی فورد انسان و جهان بیرونی‌اش را به این شکل توصیف می‌کند که هر کدام از انسان‌ها نمونه‌ی کوچکی از کل عالم هستی‌اند و تمام دانش کل عالم را در خود دارند.

در فصل چهارم، «به‌یاد آوردن خود» درباره‌ی پدیده‌ی فرافکنی توضیح داده می‌شود؛ رفتاری رفتار غیرارادی و ناآگاهانه‌ که انسان سایه‌های خود را به دیگران نسبت می‌دهد و تصور می‌کند این ویژگی در دیگران وجود دارند نه در خود او. در پایان این فصل تمرینی برای کشف جنبه‌های پنهان وجود ارائه می‌شود.

فصل پنجم « سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسی » نام دارد و مؤلف توضیح می‌دهد که چگونه هر شخص می‌تواند با آگاه شدن از سایه‌ها، موفق به شناخت خود واقعی‌اش شود. بعد از شناخت کامل خود، انسان به جایی می‌رسد که باید تمام جنبه‌های مثبت و منفی خود را بپذیرد. فورد مفهوم و نتیجه‌ی پذیرش را در فصل ششم با عنوان «من آن هستم» توضیح می‌دهد و در این رابطه بیان می‌کند: « هنگامی که ویژگی‌های منفی را در خود بپذیریم و آن‌ها را جزء وجودمان به‌شمار آوریم، دیگر نیازی به تایید نداریم، زیرا می‌دانیم که هم ارزشمند هستیم و هم بی‌ارزش، هم زشت و هم زیبا، هم تنبل و هم وظیفه‌شناس ». او معتقد است تنها در این وضعیت می‌توانیم استعداد و خلاقیت خود را بازیابید.

دبی فورد در فصل هفتم به نام « در آغوش کشیدن نیمه‌ ی تاریک » در قالب چند راه‌کار به مخاطب آموزش می‌دهد که شخصیت‌های فرعی خود که بشناسد، نیمه‌ی تاریک‌ وجودش را در آغوش بگیرد و به موهبت‌های زندگی‌ حتی اگر خواستنی و دل‌خواه او نیستند، پی ببرد.

فصل هشتم که با عنوان « خود را از نو تعبیر کن » آغاز می‌شود با بیان شیوه‌های آموزشی به مخاطب توضیح می‌دهد که چگونه به نیروی الهی درون‌‌اش احترام بگذارد و به خود اجازه‌ی ابراز هر آن‌چه که هست را بدهد.

فصل نهم، « بگذار نور وجودت بدرخشد » درباره‌ی رها شدن و شکوفایی انسان است. دبی فورد بیان می‌کند که حقیر شمردن خود کمکی به جهان نمی‌کند بلکه انسان به این دنیا آمده‌ تا شکوه و جلال الهی که درونش است را تجلی ببخشد.

در فصل آخر کتاب نیمه تاریک وجود، مؤلف انسان را در ساختاری کامل و به‌هم‌پیوسته بازتعریف می‌کند و به تفسیر مفهوم تعهد می‌پردازد. او از مخاطب خود می‌خواهد که برای تحقق رویاهایش بجنگد و تا سر حد توان خود زندگی کند.

دبی فورد در هر فصل با بیان داستان‌های واقعی از خود و اطرافیانش، مفاهیم مورد نظرش را به شکلی قابل‌ لمس در اختیار مخاطب می‌گذارد. همچنین در پایان هر بخش، تمرین‌هایی ارائه می‌دهد تا بتوان این مهارت‌ها را در خود به‌وجود آورد.

دانلود رایگان کتاب صوتی و پی دی اف نیمه تاریک وجود از دبی فورد

شما هم اکنون میتوانید کتاب صوتی نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد را به صورت رایگان (صوتی و پی دی اف) از سایت BestieIdeas داونلود کرده یا به آن به صورت آنلاین گوش دهید. با پیوستن به کانال تلگرام ما، فایل های صوتی سایت را با خود به همراه داشته باشید.

دانلود رایگان نسخه پی دی اف کتاب نیمه تاریک وجود کلیک کنید.

همرسانی کنید

6 دیدگاه دربارهٔ «کتاب صوتی نیمه تاریک وجود‌ اثر دبی فورد + پی دی اف | دانلود رایگان»

 1. سلام خداقوت
  خیلی خیلی ممنون از کتابها و آموزشهای عالی که تو سایت رایگان قرار میدید. ممنون میشم از آدرس سایتی که براتون میفرستم هرکدوم از بسته هارو بتونید تو کانال و سایت تون بذارید که استفاده کنیم. من دوقلو دارم و به این آموزشها نیاز دارم قطعا مادرهای دیگری هم عضو کانالتون هستن که این آموزشها به همه ما کمک کنه برای تربیت بهتر
  http://sorayaalavinezhad.ir/
  بی نهایت از شما سپاسگزارم

 2. از خواننده کتاب متشکرم تا بحال کتاب های صوتی زیادی گوش دادم اما همه توپوق زیاد میزنند یا کلا خوب بلد نیستند بخوانند اما شما خیلی عالی بودید فقط سایتتون خیلییی خیلیییییی رو مخه ! این همه تبلیغات زرت زرت میان سایته می پره اعصاب ادم خورد میشه

 3. سلام این کتاب عالیه ولی متاسفانه نمیتونم دانلودش کنم میتونید لطف کنید ودرکانال قرارش بدید سپاس فراوان

 4. افشین هوشمند ناصری

  با سلام .فقط همه به هم کمک کنیم.کساییکه تو مدار هستند رو تنها نزاریم.همه باهم در کنار هم قدرتمون بیشتره تا تنهایی بخواهیم کارهامونو پیش ببریم.اینم زمای خودشو نشون میده که بفهمیم همه یکی هستیم.و همه با هم پیوسته این به کل کاعنات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.