tips on learning to meditate from Deepak Chopra

دوره صوتی آموزش مراقبه – دیپاک چوپرا | دانلود رایگان

همرسانی کنید

دیپاک چوپرا ۲۲ اکتبر سال ۱۹۴۶ در دهلی نو دیده به جهان گشود. دکتر دیپاک چوپرا پزشکی متبحر است که تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیون نسخه از کتاب های او که به ۳۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده، به فروش رفته است. وی با شماری از مشاهیر جهان دوستی دارد و در عرصه های مختلف زندگی شان مشاور آنها است. وی بر این باور است که جسم و روح آدمی، ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

بیوگرافی دیپاک چوپرا – دیپاک چوپرا کیست؟

در دوران دبیرستان آرزوی دیپاک این بود که وقتی بزرگ شد روزنامه نگار یا هنرپیشه شود. اما با خواندن یکی از داستان های مطرح آن زمان به قلم سینکلار لویس، میل به پزشک شدن در او شعله ور شد او می نویسد: ”این همان چیزی بود که نیاز داشتم. کتاب حول زندگی پزشکی دور می زد که یک قهرمان بود.

حتی گاهی اوقات به یک الهه تبدیل می شد. پزشکی که به بیمارانی که امید بهبود در آنها نمی رفت جان تازه ای می بخشید“. دیپاک چوپرا بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی مدت ۶ ماه در روستاهای دورافتاده هند به مداوای بیماران پرداخت. در سال ۱۹۷۰ و در حالی که ۲۳ سال بیشتر نداشت به همراه همسرش ریتا به آمریکا رفت. سپس کار خود را در یک بیمارستان آغاز کرد.

نقطه عطف زندگی دیپاک چوپرا

نقطه عطف زندگی چوپرا را سال ۱۹۸۱ می دانند؛ یعنی زمانی که به دهلی نو بازگشت و با دکتر تریگونا ملاقات کرد. چوپرا می گوید تنها کافی بود دکتر تریگونا نبض شخص را بگیرد تا از تاریخچه بیماری های او در گذشته، حال و آینده مطلع شود. دیپاک چوپرا مهارتی بس شگرف در آیورودا طب کهن هند داشت.

تریگونا وقتی از دوستان چوپرا شنید که او پزشکی آگاه و متبحر در آمریکا است، پس از گرفتن نبضش چنین تشخیص داد که چوپرا افکار غیرضروری بسیار در سر دارد. بنابراین، به وی پیشنهاد کرد که مراقبه کند، اوقات بیشتری را با خانواده اش سپری کند، و غذایش را آرام تر بجود.

اما دیپاک چوپرا به نصایح تریگونا گوش نداد پشت سر هم قهوه می خورد و روزی یک پاکت سیگار می کشید. سرانجام وقتی دید که با پیروی از دستورات طب سنتی هند می تواند از میزان فشارهای عصبی خود تا حد بسیار زیادی بکاهد، تمرینات تی. ام را در پیش گرفت و دریافت که مراقبه فرآیندی آسان و بی دردسر برای راهیابی به آرامشی بس عمیق است.

همچنین با مطالعات فراوان پیرامون مراقبه به تأثیر تی.ام بر کاهش فشارهای عصبی پی برد. ظرف مدت دو هفته توانست استعمال سیگار و مشروب را کنار بگذارد.

خرید این دوره به صورت قانونی

شفای کوانتومی

در سال ۱۹۸۹ کتاب شفای کوآنتومی: کاوشی در مرزهای پزشکی ذهن بدن را به رشته تحریر درآورد. وی در این کتاب تصریح کرد که یک بیمار از طریق پرداختن مدام به مراقبه و در پیش گرفتن تغذیه ای سالم می تواند بر بیماری های مختلف غلبه کند و فرآیند پیری را به تأخیر بیندازد.

آنگاه در سال ۱۹۹۱ کتابی تحت عنوان زندگی بدون قید و شرط: کشف توان رسیدن به آرزوها را نوشت. سپس با حضور در یکی از برنامه های مطرح و پرطرفدار تلویزیونی به توضیح درباره مضمون این کتاب پرداخت. جالب است بدانید که اندکی بعد از حضور وی در آن برنامه، دیپاک چوپرا توانست طرف یک روز تعداد ۱۳۰۰۰۰ نسخه از این کتاب را به فروش برساند و عکس وی روی جلد مجله People ظاهر شد.

مراقبه چیست؟

مراقبه یا تن‌­­آرامی روشی برای کسب آرامش و رسیدن به تمرکز بهتر و رهایی از تنش­های ذهنی است که با کمک آرام سازی عضلات بدن صورت می­گیرد. مراقبه فعالیتی لذت­بخش است، چرا که بین ذهن و بدن ارتباط تنگاتنگ وجود دارد و هرچه جسم در آرامش بیشتری قرار بگیرد، ذهن نیز آرامش و تمرکز بیشتری بدست می­‌آورد و شخص از افکار مزاحم رهایی می‌­یابد.

مراقبه تمرینی برای فکر است و برای انجام آن به هیچ وسیله‌­ای احتیاج نیست. این روش برای آرامش عمومی تن، ذهن، روان و ارتقای فعالیت­های فکری، هنری و کار، مانند مطالعه، مفید و موثر است؛ و حتی مقدمه‌­ای برای دیگر مهارت­های آرامش­بخش است؛ هیچ چیز به اندازه­ی آرامش، در تمرکز فکر نقش موثر ندارد. هرچه آرامش جسمی و ذهنی شما بیشتر باشد، به همان نسبت تمرکزتان بیشتر خواهد بود.

در این چالش با استفاده از آموزش‌­های استاد بزرگ مراقبه آقای “دیپاک چوپرا” و تلفیق روش­های مراقبه سعی بر آموزش گام به گام مراقبه به شما دوستان عزیز داریم.

خرید این دوره به صورت قانونی

به طور خلاصه دوره صوتی 14 مرحله ای مراقبه دیپاک چوپرا شامل بخش های زیر است:

در قسمت اول با یک مراقبه­‌ی بسیار ساده برای افراد مبتدی آشنا می­‌شوید که می‌­توانید هر جایی و هر زمانی از آن استفاده کنید. در این قسمت نحوه­ی صحیح نشستن و اصول ابتدایی مراقبه را فرا خواهید گرفت.

در قسمت دوم با نکات زیادی که باید آنها را در انجام مراحل مراقبه رعایت کنید آشنا می‌­شوید که باعث می­شوند شما در زمینه­ی مراقبه حرفه­‌ای تر عمل کنید.

در قسمت سوم شما با انواع مراقبه­‌ها و یک مراقبه­‌ی 1 دقیقه‌­ای بسیار ساده آشنا می‌­شوید. این قسمت می­‌تواند یکی از جالب‌­ترین تجربیات شما باشد. همانطور که می­‌دانید شما در زمان­های مختلف از شبانه­روز می­توانید مراقبه­‌های مختلفی را انجام دهید که مهم­ترین زمان­ها برای انجام مراقبه صبح­ها بعد از بیدار شدن و شب­ها قبل از خوابیدن است.

در قسمت چهارم شما با مراقبه­‌ی مخصوص شب و قبل از خواب آشنا می­شوید و در

قسمت پنجم نیز با یکی دیگر از مراقبه‌­های مخصوص خواب آشنا می­شوید و از فواید بیشمار آن که در همان قسمت به آنها اشاره می­شود، از جمله خواب آرام، بهره‌­مند می­گردید.

در قسمت ششم با مراقبه‌­ی صبحگاهی آشنا می­شوید و با بکار بردن آن می­توانید روزتان را پرانرژی و با انگیزه شروع کنید.

خرید این دوره به صورت قانونی

در قسمت هفتم با نکاتی در مورد نحوه‌­ی انتخاب بهترین زمان ممکن برای انجام مراقبه آشنا می­شوید و در انتها با یک مراقبه­‌ی تن­آسایی برای کاهش خستگی و درمان درد­های مزمن آشنا می­شوید.

در قسمت هشتم با مراقبه ای مخصوص افزایش اعتماد به نفس آشنا می­شوید.

در قسمت نهم با مراقبه‌­ای برای کنترل و کاهش استرس آشنا می­شوید.

در قسمت دهم با یک مراقبه برای افزایش تمرکز آشنا می­شوید.

در قسمت یازدهم با مراقبه‌­ای برای افزایش انرژی و سرحال شدن آشنا می­شوید.

در قسمت دوازدهم با یکی از شگفت انگیزترین انواع مراقبه یعنی مراقبه‌­ی شکرگزاری و بخشش آشنا می­‌شوید که می­تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.

در قسمت سیزدهم با مراقبه‌­ای برای افزایش کیفیت روابط‌تان آشنا می­شوید که می­تواند حلال بسیاری از مشکلات اجتماعی شما باشد.

و در قسمت چهاردهم با مراقبه‌­ای دیگر جهت از بین بردن استرس و  تنش‌های فکری آشنا می­شوید که می­تواند بسیار آرام کننده و موثر باشد.

نتیجه گیری از دوره صوتی آموزش مراقبه

در انتها چند نکته‌­ی مهم را که در فایل­های صوتی نیز به آنها برخورد خواهید کرد گوش زد می‌کنیم.  مهمترین نکته‌­ای که در مورد مراقبه وجود دارد آن است که باید این کار فوق‌­العاده مفید را تبدیل به بخشی از سبک زندگی‌تان کنید و به معنای واقعی کلمه به آن عادت کنید.

شما با انجام این تمرین­ها بلافاصله متوجه­‌ی تاثیرات مثبت آن می­شوید اما برای استفاده بردن از مزایای اصلی آن باید طولانی مدت این کار را انجام دهید تا شاهد دستاوردهای شگفت انگیز آن شوید.

نکته­‌ی بعدی این است که برای انجام مراقبه مکان مناسبی را انتخاب کنید؛ هرچند که می­توانید برخی از انواع مراقبه‌­ها را در هر جایی انجام دهید اما این موضوع باعث می­شود که لذت بیشتری از مراقبه‌­ی خودتان ببرید. مکان­های آرام، خلوت و در صورت امکان نزدیک به طبیعت به همراه موسیقی آرام یا طبیعی می­تواند تجربه­‌ی شما از مراقبه را بسیار دلنشین­‌تر کند.

خرید این دوره به صورت قانونی

یادتان باشد که در حین انجام مراقبه راحت باشید و هیچگونه فشار اضافی را بر جسم و ذهن خودتان وارد نکنید. کفشتان را دربیاورید. لباس راحت بپوشید و دغدغه­‌های خودتان را فراموش کنید.

روزی یک ساعت ارتباط خودتان را با دنیای اطراف قطع کنید. می­توانید این یک ساعت را در فواصل مختلف از شبانه­‌روز تقسیم کنید؛ قبل از مراقبه تلفن خودتان را خاموش کنید و خودتان را از هرگونه مشکل و حواس پرتی دور کنید. آن “خلوتگاهی” که انتخاب می­کنید بسیار مقدس است.

حتماً از مراقبه‌­های ساده و آرام شروع کنید تا برایتان خسته کننده نباشند.

هر چند که در باب مراقبه حرف­ها و نکات بسیاری وجود دارد اما سعی شده است که در این چالش به نکات اصلی و کامل آن پرداخته شود. برای استفاده از این چالش کافی است که به ترتیب هر قسمت از فایل­های صوتی را گوش کنید و دستورات آن را پیروی کنید. در انتها مراقبه‌­های مورد علاقه‌­ی خودتان و زمان مناسب را انتخاب کنید و مجدداً فایل صوتی را پخش کنید و با آن همراه شوید. این کار را تا جایی ادامه دهید که مراقبه به یک عادت برای شما تبدیل شود.

شما میتوانید دوره صوتی آموزش مراقبه از دیپاک چوپرا را به صورت رایگان از سایت Bestieideas دانلود کنید.

همرسانی کنید

23 دیدگاه دربارهٔ «دوره صوتی آموزش مراقبه – دیپاک چوپرا | دانلود رایگان»

 1. مممنون میشم اسرار مراقبه رویال مایند که تازه اومده رو اگه منتشر شد قرار بدید .

 2. سلام ادمین عزیز ممنون از زحماتی که میکشی ،فایل 30 آهنگ آرامش بخش موجود نمیباشد لطفا اصلاح کنید ،ممنون

 3. سلام ادمین خداخیرت بده بابت دوره ها ولی برام جالبه یه عده تو همین کانال هستن دارن رایگان فیض میبرن با چه ایده ای میان همین دوره هایی که خودشون دارن رایگان گوش میدن میفروشن به یه عده لطفاااااااااااااا بزار تو کانالتون تا اون طرف ببینه که داره تو اینستا دوره هارو میفروشه شاید یکم خجالت کشید

 4. سلام و ممنونم از فایلهای عالی تون. میشه لطفاً سابلمینال برای سلامتی هم بذارین؟
  یا مراقبه و خودهیپنوتیزم برای سلامتی
  واقعا ممنون و مدیون میشم
  خدا خیرتون بده

 5. ادمین جان سلام پیش بینی ۱۴۰۰ ماهان تیموری هم لطفا بزار. واقعا بهترینی ها را برات آرزو می کنم.

 6. تو ای مملکت ، یکی اگر پیدا بشه کارش را به این سرعت درست بکنه، مطمئن باش اولیش تویی ادمین.
  کارت خیلی درسته گلو ??

 7. سلام
  دانلود آلبوم ۳۰ آهنگ آرامش بخش را که می‌زنیم. چیزی دان نمیشه و یه صفحه ۴۰۴ باز می‌کنه. لطف می کنید درستش کنید.سپاس

 8. درود به ادمین
  لینک آهنگهای شاد این دوره مشکل داره.پلیز درستش بفرمایید.ممنوووووووووووونم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.